Yli-ikäiset ja kaksoisedustukset 2017

Seuraavilla pelaajilla on lupa pelata yli-ikäisenä nuoremmassa ikäluokassa:

NimiSeuraSyntymävuosiIkäluokka, jossa saa pelata
Haapaniemi HeliRuoveden Pirkat2004E-tytöt
Hakala VilleLapuan Virkiä2002D-pojat
Haukilehto ArttuVähänkyrön Viesti2004E-pojat
Hemminki JanneRuoveden Pirkat2002D-pojat 
Honkala ViljamiKuortaneen Kunto2000C-pojat
Honkola MillaKuortaneen Kunto2002D-pojat
Isokangas OskuAlavuden Peli-Veikot2000C-pojat
Juurakko PaavoRuoveden Pirkat2002D-pojat 
Kiintonen JeminaRuoveden Pirkat2004E-tytöt
Kuusijärvi InkaRuoveden Pirkat2002D-tytöt
Lahtela TuomasKuortaneen Kunto2000C-pojat
Lappalainen EliasVähänkyrön Viesti2004E-pojat
Leinonen AinoRuoveden Pirkat2004E-tytöt
Loponen SanniRuoveden Pirkat2004E-tytöt
Loponen SiiriRuoveden Pirkat2002D-tytöt
Luoma-Opas EetuJalasjärven Jalas2004E-pojat
Nikkola AliisaKauhajoen Karhu2004E-tytöt
Nybacka MimiVähänkyrön Viesti2005E-pojat, E-tytöt
Ojanen OskariJalasjärven Jalas2004E-pojat
Pirttimäki AleksiYlistaron Kilpa-Veljet2005E-pojat
Poikelispää EllaRuoveden Pirkat2004E-tytöt
Raja-aho EemeliAlavuden Peli-Veikot2000C-pojat
Rintamäki PetteriAlavuden Peli-Veikot2000C-pojat
Salli OttoVähänkyrön Viesti2002D-pojat
Sillanpää SallaVähänkyrön Viesti2004E-pojat, E-tytöt
Siltala LauriVähänkyrön Viesti2004E-pojat
Talvitie EetuYlistaron Kilpa-Veljet2004E-pojat
Tuomi JussiYlistaron Kilpa-Veljet2006E-pojat
Viitanen JasminRuoveden Pirkat2002D-tytöt
Viljanen VilleYlistaron Kilpa-Veljet2000C-pojat
Välkkilä OonaKauhajoen Karhu2004E-tytöt
Ylisaari EeroLapuan Virkiä2002D-pojat
Vilpakka SannaLapuan Virkiä2004E-tytöt
Matilainen VenlaLapuan Virkiä2004E-tytöt
Kivelä VilmaLapuan Virkiä2004E-tytöt
Punkari LauraLapuan Virkiä2004E-tytöt
Valli VenniLapuan Virkiä2004E-tytöt
Kalliosaari NikoJalasjärven Jalas2004E-pojat

 

Seuraavilla pelaajilla on lupa pelata kaksoisedustuksella kahdessa seurassa:

PelaajaOma seuraKaksoisedustusIkäluokka
Aaltonen HelmiMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Ahola SaraMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Heikkinen EnniMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Heimonen LassiYlihärmän Pesis-JunkkaritYlistaron Kilpa-VeljetC-pojat
Hietala EetuYlihärmän Pesis-JunkkaritYlistaron Kilpa-VeljetC-pojat
Hudd EmmaMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Kangasluoma AnniinaLapuan VirkiäYlihärmän Pesis-JunkkaritD-tytöt
Karlsson AdaMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Kukkonen VeeraMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Lähdesmäki LiljaanaMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Mäki-Jussila FannyIlmajoen KisailijatKoskenkorvan UrheilijatE-pojat
Mäki-Kojola EmmiMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Peltokangas TuukkaYlihärmän Pesis-JunkkaritYlistaron Kilpa-VeljetC-pojat
Rintamäki EenaMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Saukkonen EllenMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Sirviö NataliaMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Sui EmmiMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Taittonen PaavoVähänkyrön ViestiYlistaron Kilpa-VeljetC-pojat, miesten maakuntasarja
Tuuri FanniIlmajoen KisailijatKoskenkorvan UrheilijatE-pojat
Vanhatalo OliviaMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
West MeaMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Vähäkuopus EllaMailattaret, VaasaVaasan Mailan JunioritD-tytöt
Honkola AleksiKuortaneen KuntoAlavuden Peli-VeikotF-pojat
Nevansuu ElmeriKuortaneen KuntoAlavuden Peli-VeikotF-pojat
Jussila VeeraJalasjärven JalasIlmajoen KisailijatE-tytöt

 

Seuraavat pelaajat voivat pelata vain kilpasarjaa

PelaajaSeuraSarja
Eveliina MuurinenSeinäjoen Maila-JussitE-tytöt
Fanny KotamäkiSeinäjoen Maila-JussitE-tytöt
Iida-Sofia TanninenSeinäjoen Maila-JussitE-tytöt
Minea MäkiviitaSeinäjoen Maila-JussitE-tytöt
Saana KangasmäkiSeinäjoen Maila-JussitE-tytöt
Siiri KivimäkiSeinäjoen Maila-JussitE-tytöt
Kinnari PekkaSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Kujala SamuSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Mäki-Valkama MarttiSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Ylinen TommiSeinäjoen Maila-JussitD-pojat

Milla Hakomäki

Ylihärmän Pesis-JunkkaritD-tytöt
Emma HaukkalaYlihärmän Pesis-JunkkaritD-tytöt
Anniina KangasluomaYlihärmän Pesis-JunkkaritD-tytöt
Meeri NiemiYlihärmän Pesis-JunkkaritD-tytöt
Sanna ToijaYlihärmän Pesis-JunkkaritD-tytöt
Juuli YlinenYlihärmän Pesis-JunkkaritD-tytöt
Aapo AittoniemiSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Justus HutamäkiSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Veeti KettunenSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Sampsa OjalaSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Pyry PäivöläSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Patrik VeistolaSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Jaakko HautaniemiSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Miska MäkiviitaSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Veeti NäppäSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Onni RiskuSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Justus TeppoSeinäjoen Maila-JussitD-pojat
Lauri ViitaSeinäjoen Maila-JussitD-pojat